Na co zwracać uwagę przy wyborze domu weselnego?

Organizacja tak dużej imprezy okolicznościowej jaką jest wesele wymaga dogrania mnóstwa szczegółów. Oczywiście jest to z jednej strony przyjemna czynność, jeżeli jednak nie mamy pojęcia jak organizuje się takie przedsięwzięcia, przyjemność może przerodzić się w koszmar. Oto kilka sposobów jak tego uniknąć.

Przede wszystkim planujmy, a żeby planowało nam się lepiej – notujmy. Pierwszą rzeczą, jaką musimy ustalić to liczba gości. Od ilości gości uzależniamy bowiem wybór miejsca wesela. Ważne jest także dokładne obliczenie ilu gości będzie przyjezdnych a ilu miejscowych. Tym przybyłym z daleka będziemy musieli zapewnić nocleg ze śniadaniem, chyba, że rozlokujemy ich u rodziny znajdującej się na miejscu. Nie proponowałabym jednak tego rozwiązania, bo może ono rodzić konflikty i zdecydowanie nie jest zbyt komfortowe zarówno dla jednaj jak i drugiej strony.

Aby dokonać właściwego wyboru miejsca przyjęcia, koniecznie porównajmy oferty wielu hoteli i domów weselnych. Dzięki temu będziemy mogli sprecyzować swoje oczekiwania i negocjować korzystne dla nas warunki. Zapytamy o możliwość podejrzenia przyjęcia weselnego organizowanego przez restaurację w najbliższym czasie.

Zwróćmy uwagę na zaplecze gastronomiczne domu weselnego. Poprośmy o przykładowe zestawy menu, dopytajmy o przekąski, dostawców produktów a także o cenę i ilość dań gorących. Jedzenie to podstawa na weselu. Musi być dobre i nie może go brakować. Nie zapomnijmy o ciastach i napojach. Nie wszystkie domy weselne posiadają je w swojej ofercie.

Sprawdźmy ile toalet znajduje się w obiekcie i w jakim są one stanie. Sala weselna, która deklaruje się na pomieszczenie około dwustu gości powinna posiadać co najmniej pięć kabin w łazience damskiej i męskiej oraz tyle samo umywalek. Mała koedukacyjna toaleta w obiekcie z pewnością będzie źródłem niesnasek i może dostarczyć kłopotu, gdy odmówi posłuszeństwa w wyniku nadmiernej eksploatacji.

Ustalmy precyzyjnie czas, na jaki wynajmujemy obiekt. Warunki te powinny być precyzyjnie określone w umowie, którą zawieramy z domem weselnym czy hotelem. Unikniemy w ten sposób niezręczności i niedopowiedzeń.

Wybór sali weselnej nie jest wcale łatwy. Powyższe przykłady pokazują jedynie jak wielu rzeczom należy się przyjrzeć podejmując decyzję. Oczywiście nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć wszystkich niespodzianek, ale możemy znacznie ograniczyć ich liczbę.

Jedna myśl na “Na co zwracać uwagę przy wyborze domu weselnego?”

Zostaw Odpowiedź
  1. Zaplecze gastronomiczne jest najważniejsze 🙂

Zostaw odpowiedź