Zmysłowy taniec brzucha

Która z nas drogie Panie, nie miałaby ochoty nauczyć się ponętnych kocich ruchów? Oczywiście, że każda, bo taniec brzucha to nie tylko taniec. To także wsłuchanie się w rytm ciała i okiełznanie skrywanych lęków.

Z teoretycznego punktu widzenia, taniec brzucha jest pochodzącą z Afryki i Bliskiego Wschodu formą tańca, która w przeciwieństwie do tańców klasycznych, nie jest sformalizowana. Taniec brzucha czerpie inspiracje z różnych rodzajów tańca, przez to nie poddaje się schematom i wciąż się rozwija. Każdy zakątek świata uprawiający ten rodzaj tańca wykonuje go w inny sposób, co powoduje, że odmian tej sztuki jest niezwykle dużo.

Istotą tańca brzucha jest przede wszystkim jak najpełniejsze oddanie muzyki, a ściślej wszystkich elementów utworu muzycznego – zarówno rytmu jak i poszczególnych partii instrumentów. Co zadziwiające, każdemu instrumentowi przyporządkowany jest określony ruch tancerki. Podobnie jest z rytmem. Muzyka bierze we władanie całe ciało tancerki, dlatego też ten rodzaj tańca jest niezwykle ekspresyjny.

Stąd też powszechne jest przekonanie, że do uprawiania tańca brzucha konieczne są określone predyspozycje, takie jak świadomość własnego ciała, swoboda i kokieteria. Jednocześnie taniec brzucha bardzo często jest stosowany jako rodzaj terapii u kobiet, które są nieśmiałe i mają problemy z kontaktami damsko-męskimi. Jak widać nauka tańca brzucha ma też właściwości uzdrawiające. I nic w tym dziwnego, bo aby móc uprawiać ten taniec trzeba bardzo dokładnie poznać swoje ciało i przede wszystkim je zaakceptować. A tego nam kobietom najczęściej brakuje. To w jaki sposób siebie postrzegamy jest często efektem tego, co kiedyś w przeszłości usłyszeliśmy na swój temat, bądź drzemie głęboko w podświadomości w postaci skrywanych lęków i obaw. Taniec bez wątpienia dodaje pewności siebie, wyzwala ciało a co za tym idzie i umysł. Jest to niezwykle przydatne w nawiązywaniu relacji z otoczeniem, a szczególnie w relacjach damsko-męskich. Dlatego, jeżeli planujemy rozpocząć naukę tańca bez wahania wybierzmy taniec brzucha. Gwarantuję, ze będzie to dobry wybór.

Zostaw odpowiedź