Jaki tor kartingowy jest lepszy? Kryty czy otwarty?

Jazda na gokartach, które są całkowicie sprawne i mogą poruszać się po idealnie wykończonym torze, bywa naprawdę bardzo emocjonująca, dzięki czemu z takiej formy rozrywki korzysta każdego dnia całkiem spora liczba osób. Na dzień dzisiejszy tory kartingowe znajdują się w niemal każdym większym mieście. Zdarza się, że są tak bardzo oblegane, że konieczne może okazać się dokonywanie sporych rezerwacji z wyprzedzeniem. Trudno jest się więc czasami umówić na spotka nie ze znajomymi. Warto jest więc ustalić termin znacznie wcześniej, by później bez większego problemu móc zaplanować weekend. Zazwyczaj spotkać się można z dwoma rodzajami torów kartingowych, z otwartymi oraz krytymi. Który z nich będzie lepszy?

Kryty tor gokartowy (pixabay.com)
Kryty tor gokartowy (pixabay.com)

Tory otwarte – idealne na ładną pogodę

Nie da się ukryć, że dobry, asfaltowy tor gokartowy, jest idealny w momencie gdy pogoda jest naprawdę korzystna. W sezonie wiosny oraz lata, dostarczają one naprawdę sporo rozrywki, przez co całkiem spora liczba osób decyduje się na ich odwiedzenie. Tory gokartowe, które nie są przykryte jakimkolwiek dachem, są zdecydowanie rzadziej spotykane. Jest to spowodowane głównie tym, że raczej nie mają one prawa bytu, gdy pogoda jest niezbyt korzystna, a już na pewno nie w momencie, gdy panuje pora zimowa. Takie tory często są naprawdę bardzo atrakcyjne oraz spore. Można śmiało bawić się na nich w całkiem sporej grupie ludzi. Jednak nie da się ich odwiedzić w przypadku, gdy warunki atmosferyczne są dość niekorzystne.

Kryte tory – żadna pogoda nie przeszkodzi w zabawie

Tory kryte mają z pewnością tą przewagę, że pozwalają na doskonałą zabawę bez większego problemu, o każdej porze roku. Możemy udać się więc na taki tor nawet w środku zimy i będziemy bawić się naprawdę doskonale. Na dzień dzisiejszy spora liczba ludzi odwiedza takie miejsca choćby podczas ferii zimowych. Tory kryte, czy halowe odwiedzane są też chętnie w przypadku lata, jednak każdy kto ma okazję, wybiera w takiej sytuacji tor otwarty. Zazwyczaj jest to po prostu kwestią gustu, ponieważ oba rodzaje torów dostarczyć mogą naprawdę sporo zabawy i nieporównywalnej do niczego innego adrenaliny.

Strona otwartego toru kartingowego: kartingowynarodowy.pl

Zostaw odpowiedź