Przygotowanie do sportu ekstremalnego

W dzisiejszych czasach coraz bardziej promuje się zdrowy styl życia. Z tego powodu zwiększa się liczba osób, które chcą spróbować sportów ekstremalnych. Kitesurfing, wspinaczki wysokogórskie oraz skoki ze spadochronów niosą ze sobą wiele emocji, jednak należy się odpowiednio do nich przygotować.

Mierz siły na zamiary

Przy wyborze sportu należy kierować się przede wszystkim własnym zdrowiem oraz możliwościami naszego ciała. Osoby młodsze nie powinny rozpoczynać od sportów ekstremalnych. Powinny one rozpocząć od sportów ogólnorozwojowych, aby móc przygotować się na bardziej wymagające sporty. Warto też wybrać sport, który sprawi nam przyjemność.

Zdrowie jest najważniejsze

Jak wybraliśmy sport to powinniśmy udać się na konsultacje do lekarza, aby dowiedzieć się czy powinniśmy wykonywać dany sport. Jeśli otrzymamy zielone światło to powinniśmy starannie rozplanować nasz trening. Powinniśmy zacząć spokojnie i stopniowo zwiększać trudność. W przeciwnym razie ryzykujemy poważną kontuzją!

Wiedz kiedy przestać

Zawsze należy zważać na swoje ciało, niezależnie od tego jak długo uprawiamy dany sport. Jeśli podczas treningu przydarzy nam się obniżenie wydolności, omdlenia lub bóle w klatce piersiowej to pod żadnym pozorem nie kontynuujmy treningu. Przerwijmy aktywność fizyczną i jeśli objawy będą się powtarzać podczas przyszłego treningu to powinniśmy udać się do lekarza.

Podsumowując

Każdy sport, a szczególnie sport ekstremalny, wymaga odpowiedniego i rzetelnego przygotowania. Zawsze należy dbać o nasze zdrowie i odpowiednio dawkować wysiłek, abyśmy nie byli narażeni na kontuzje.

Zostaw odpowiedź