Czym są escape roomy?

W Polsce coraz bardziej popularne stają się pokoje zagadek, czyli escape roomy. Czy jest to interesująca rozrywka? Na czym polega i czy jest ona bezpieczna? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Ucieknij jeśli potrafisz…

Pokojem zagadek nazywamy specjalnie pomieszczenie, gdzie musimy rozwiązywać różnego typu zagadki w celu znalezienia wyjścia. Ponadto jesteśmy ograniczeni limitem czasowym, który wynosi około 60 minut, jednak w niektórych pokojach wynosi on więcej. Jest to zabawa grupowa dla większości grup wiekowych, więc można w niej uczestniczyć wraz z dziećmi. Escape roomy to interesująca rozrywka zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Bezpieczeństwo

Mimo że jesteśmy zamknięci na klucz to w przypadku chęci zakończenia zabawy możemy zażądać otwarcia drzwi. W przypadku zagrożenia obsługa otworzy drzwi i nas ewakuuje. Pomieszczenie jest monitorowane i cały czas mamy kontakt z obsługą przez krótkofalówki. Jednak mimo zabezpieczeń niektóre escape roomy nie są przeznaczone dla niektórych grup wiekowych. Pokoje o tematyce horrorów lub tematyce kryminalnej nie będą odpowiednie dla dzieci. Przed wejściem do pokoju warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Podsumowując

Escape roomy to bardzo interesująca forma rozrywki zarówno dla młodszych jak i starszych użytkowników. Są one zabezpieczone na różne sposoby, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo podczas zabawy.

Zostaw odpowiedź