Jak przygotować escape room?

Popularność zabaw typu escape room była bardzo wysoka i stale rosła przed pandemią, ale teraz jest ona mniejsza. Jednak nie oznacza to, że nie warto przygotować tego typu rozrywki dla innych. W jaki sposób powinno się przygotować tego typu rozrywkę?

Miejsce i rekwizyty

Pierwszą rzeczą, która jest niezbędna przy organizowaniu tego typu zabawy jest odpowiednie miejsce. Najczęściej będzie to specjalnie zaprojektowane mieszkanie lub jego część. Należy zakupić też odpowiednie rekwizyty a także ekologiczne środki czystości, aby móc doprowadzić escape room do czystości po każdej grupie. Każda osoba będzie chciała się bawić w czystym pomieszczeniu i nie spotkać pozostałości po poprzedniej grupie.

Pomysł na escape room

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących tego typu rozrywki jest odpowiedni pomysł, bo to od niego będzie należał dobór scenografii a także odpowiednich dodatków. Przykładowo jeśli będziemy utrzymywać nasz escape room w tematyce horroru, to dodatki powinny być głównie w ciemnych kolorach, a także dekoracje pasujące do ogólnej tematyki. Wiele zależy od naszej wyobraźni, więc możemy urządzić tego typu pokój jak tylko chcemy.

Zostaw odpowiedź